Startuj z PMedia »
imieniny: Emmy, Flory, Romana
 :: P M e d i a ::
strona główna redakcja kontakt
    białoruski ukraiński litewski niemiecki
Działy PMedia:  Kultura, Społeczeństwo, Turystyka, Sport  Serwisy:  Oscary, Lednica, Unia Europejska, Jan Paweł II  
Warsztaty:  dziennikarskie, fotograficzne  Fotogaleria:  W obiektywie fotoreportera, Imprezy sportowe, Warsztaty dziennikarskie 
Patronujemy:  Sopocka biblioteka, Zdrowi i Aktywni, STN, Puchar Pomorza w koszykówce, Liga Środowiskowa, SLK, Do Przerwy 0:1  
.:: PMEDIA.pl » Społeczeństwo » Ukraina na drodze do Unii Europejskiej

Ukraina na drodze do Unii Europejskiej

Przedstawicieli samorządów z Ukrainy w ramach projektu „Rola władz samorządowych w procesie integracji europejskiej” przebywają od 16 maja w Trójmieście. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Informacji Publicznej w Gdyni oraz Młodzieżowe Centrum Debat w Doniecku.

PMEDIAPrzedstawiciele władz samorządowych reprezentują trzy obwody wschodniej Ukrainy - doniecki, sumski i charkowski. Goście uczestniczą w szeregu tematycznie przygotowanych wykładów, prezentacji i spotkań – poznając polskie doświadczenie i rolę jaką odgrywały polskie władze samorządowe w procesie integracji europejskiej.

Projekt zorganizowany przez Instytut Informacji Publicznej i Młodzieżowe Centrum Debat znalazł uznanie i został dofinansowany przez Inicjatywę Współpracy Polsko-Amerykańsko-Ukraińską.

PMEDIAGościom z Ukrainy w pierwszym dniu wizyty przedstawiono Gdańsk w procesie integracji europejskiej. Zajęcia odbywały się głównie w terenie. W kolejnym dniu, po krótkiej prezentacji partnerów projektu rozpoczęła się część seminaryjna.

Uczestnicy programu zapoznali się z drogą, jaką musiała pokonać Polska, aby stać się pełnoprawnym członkiem Wspólnoty. Wykład na temat „Droga Polski do Unii Europejskiej” wygłosił Tomasz W. Woźniak z informacyjnej platformy medialnej PMEDIA. „Ukraińscy przedstawiciele z uwagą śledzili losy Polski w procesie integracji europejskiej, aktywnie uczestnicząc w późniejszej debacie. Widać było, że bardzo im zależy na losie Ukrainy i jej integracji z Unią Europejską” - mówi Tomasz Woźniak.

PMEDIAWykład na temat Struktur Unii Europejskiej wygłosił Kacper Szester z Instytutu Informacji Publicznej. Ukraińska delegacja dowiedziała się o procesie dostosowania się Polski do norm unijnych, poznając przy tym dyrektywy Unii Europejskiej.

Na zakończenie odbyły się zajęcia poświęcone „Analizie argumentów „za” i „przeciw” integracji europejskiej”. Grupa została podzielona na euroentuzjastów i przeciwników integracji. Wywiązała się ciekawa debata, która zakończyła się po półtorej godziny interesującej i czasami burzliwej dyskusji. W podsumowaniu wszyscy zgodnie przyznali, że Unia Europejska to przyszłość Ukrainy.

W kolejnych dniach swojej wizyty w Trójmieście przedstawiciele samorządów ukraińskich spotkają się również ze swoimi polskimi kolegami. Goście wezmą udział w szkoleniach i seminariach, poznają kulturę Pomorza. Obszerne relacje z tej wizyty zamieści platforma medialna PMEDIA, która sprawuje patronat internetowy nad projektem.

Polecamy:
» Ukraina w drodze do Unii Europejskiej
» Honorowe Obywatelstwo Gdyni dla Władysława Bartoszewskiego
» Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie
» Festiwal Obywatela
» Wolontariat- sposób na życie?
» Niestrudzeni
» Konferencja Terapia i Twórczość
» II Ogólnopolska Konferencja Terapia i Twórczość
» „Łańcuch czystych serc” Kotańskiego
» Narkotyki i władza w rękach kobiet
» Dzień Marka Kotańskiego- 2. edycja koncertu
» Organizacje pozarządowe górą
» Prezydent - aktywista
» Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych
» 5 grudnia - Dzień wolontariusza
» Ośmiu Wspaniałych
» Katolicka wspólnota młodzieży wiejskiej
» Młoda Europa - szanse i zagrożenia
» Światowy Zjazd Gdańszczan
» Miedzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem
» Order Uśmiechu
» Czekamy na pomnik Anioła Stróża
» Meteoryt serduszko na licytacji Finału WOŚP
» Najlepiej znamy PCK
» Rock contra Przemoc - IX Woodstock w całej okazałości
» Przystanek Woodstock z mediami

/Redakcja PMEDIA/

Motto dnia
Nic tak nie przeraża człowieka nowoczesnego jak perspektywa istnienia Boga.
/Emanuele Severino/
SUBSKRYPCJA
Czy chcesz otrzymywać informacje platformy medialnej PMEDIA.pl?
Statystyka
W styczniu strona główna PMedia.pl odnotowała 3.538.763 odsłon
PMEDIA.pl - informacyjna platforma medialnaProjekt & design: Kazimierz Kobiak