Startuj z PMedia »
imieniny: Emmy, Flory, Romana
 :: P M e d i a ::
strona główna redakcja kontakt
    białoruski ukraiński litewski niemiecki
Działy PMedia:  Kultura, Społeczeństwo, Turystyka, Sport  Serwisy:  Oscary, Lednica, Unia Europejska, Jan Paweł II  
Warsztaty:  dziennikarskie, fotograficzne  Fotogaleria:  W obiektywie fotoreportera, Imprezy sportowe, Warsztaty dziennikarskie 
Patronujemy:  Sopocka biblioteka, Zdrowi i Aktywni, STN, Puchar Pomorza w koszykówce, Liga Środowiskowa, SLK, Do Przerwy 0:1  
.:: PMEDIA.pl » Społeczeństwo » Prasa: Rzeczpospolita na sprzedaż?

Prasa: Rzeczpospolita na sprzedaż?

Andrzej Gelberg nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita, do którego należy 49 proc. udziałów wydawcy dziennika Rzeczpospolita. W listopadzie 2007 roku zostanie rozpisany konkurs na nowego prezesa. Zmiany mogą prowadzić do szybkiej sprzedaży gazety.

PMEDIAGelberg wcześniej był m.in. prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego w Warszawie, a także wieloletnim redaktorem naczelnym Tygodnika Solidarność. Od czerwca 2007 roku piastował stanowisko prezesa spółki Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita, a w ostatni piątek 9 listopada został odwołany.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, powodem odwołania dotychczasowego prezesa miała być różnica zdań między nim a członkiem zarządu Andrzejem Filipowiczem. Andrzej Gelberg miał się opowiadać m.in. za radykalną redukcją kosztów i zamknięciem jednego z projektów. Obecnie w skład zarządu PW Rzeczpospolita wchodzi Filipowicz i Piotr Rostkowski, który został oddelegowany do zarządu z rady nadzorczej.

„Jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje w Ministerstwie Skarbu Państwa i spółkach skarbu państwa, gdzie w ostatniej chwili podejmuje się decyzje kadrowe i biznesowe” - powiedział w TVN CNBC Biznes Aleksander Grad, kandydat na przewodniczącego sejmowej komisji finansów

„Mamy sygnały, że w Przedsiębiorstwie Wydawniczym Rzeczpospolita próbuje się dokonać zmiany w zarządzie, aby jeszcze zdążyć przed końcem działalności tej ekipy sprzedać tytuł Rzeczpospolita inwestorowi. Gdyby tak się stało będziemy mieli do czynienia z poważnym skandalem międzynarodowym” - dodał poseł PO.

Rzeczpospolitą jest zainteresowany brytyjski fundusz Mecom. Jak poinformował portal tvn24.pl - do Ministerstwa Skarbu Państwa wpłynęła właśnie oferta zakupu 49 proc. udziałów spółki Presspublika, wydawcy gazety.

PW Rzeczpospolita, spółka kontrolowana przez Skarb Państwa, istnieje od 1991 roku. Wydaje powieści kryminalne i sensacyjne, magazyny: „Detektyw”, „Za miastem”, „Zabytki Heritage”, „Przegląd Pszczelarski”, a także portal farmer.pl. Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita posiada 49 proc. udziałów w Presspublice - wydawcy dziennika Rzeczpospolita. Pozostałe 51 proc. posiada właśnie wspomniany Mecom.

Polecamy:
» Tina na czele rankingu poradnikowych tygodników dla kobiet
» Cztery Kąty liderem rankingu miesięczników wnętrzarskich
» Polityka najchętniej czytanym tygodnikiem opinii
» Rzeczpospolita na sprzedaż?
» Zmiany w Gazecie Prawnej
» Polska już w kioskach
» Spacerownik Gazety Wyborczej po Trójmieście
» Polska - tytułem nowego dziennika Polskapresse
» Nowy dziennik Polskapresse wspólnie z The Times podbije rynek?
» Vademecum Kibica dla miłośników piłki nożnej
» Super Express z nowym naczelnym
» Fakt pod ostrzałem Brodzik
» Metro w letnich kurortach
» Newsweek zarabia najwięcej
» Echo Miasta w Poznaniu ma już 2 lata
» Nowy dodatek w Super Expressie
» Życie Warszawy zmienia właściciela
» Wydawca Gazety Wyborczej bada rynek ukraiński

/oprac. kfk/

Motto dnia
Nic tak nie przeraża człowieka nowoczesnego jak perspektywa istnienia Boga.
/Emanuele Severino/
SUBSKRYPCJA
Czy chcesz otrzymywać informacje platformy medialnej PMEDIA.pl?
Statystyka
W styczniu strona główna PMedia.pl odnotowała 3.538.763 odsłon
PMEDIA.pl - informacyjna platforma medialnaProjekt & design: Kazimierz Kobiak