Startuj z PMedia »
imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
 :: P M e d i a ::
strona główna redakcja kontakt
    białoruski ukraiński litewski niemiecki
Działy PMedia:  Kultura, Społeczeństwo, Turystyka, Sport  Serwisy:  Oscary, Lednica, Unia Europejska, Jan Paweł II  
Warsztaty:  dziennikarskie, fotograficzne  Fotogaleria:  W obiektywie fotoreportera, Imprezy sportowe, Warsztaty dziennikarskie 
Patronujemy:  Sopocka biblioteka, Zdrowi i Aktywni, STN, Puchar Pomorza w koszykówce, Liga Środowiskowa, SLK, Do Przerwy 0:1  
.:: PMEDIA.pl » Społeczeństwo » Świat: Reakcja Blaira na ataki terrorystyczne w Londynie

Świat: Reakcja Blaira na ataki terrorystyczne w Londynie

Dzień po ogłoszeniu Londynu gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2012 r., 7 lipca 2005 r. stolica Wielkiej Brytanii stała się celem ataków terrorystycznych - doszło do eksplozji w metrze i autobusie komunikacji miejskiej. Najprawdopodobniej zamach przeprowadziła Al-Kaida.

PMEDIA Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair zapowiedział intensywny pościg policyjny za sprawcami zamachów w stolicy. Powiedział, iż zostaną schwytani i ukarani za tragedię, jakiej stali się sprawcami.

Blair mówił: „Sukces nie zostanie po stronie terrorystów”. Podkreślał też – „To jest bardzo smutny dzień dla Brytyjczyków”.

Brytyjski premier po zamachach wyjechał ze szczytu G-8, który rozpoczął się dziś w Gleneageles w Szkocji. Do stolicy Anglii przybył, by zająć się koordynacją działań kryzysowych i opanować sytuację.

W swoim wystąpieniu nie krył poruszenia porannymi wydarzeniami. Złożył też kondolencje rodzinom ofiar i podziękował służbom ratowniczym za ofiarność.

Do Szkocji - na obrady szczytu siedmiu najbogatszych państw świata i Rosji - Blair planuje powrócić jeszcze tego samego dnia. Przywódcy państw rozmawiają nad możliwościami i sposobami pomocy ubogim państwom Afryki i zapobieganiu wzrostowi głodu na świecie.

/Agnieszka Kminikowska, źródło: WP, TVN24/

Motto dnia
Język jest potężniejszy od miecza.
/Eurypides/
SUBSKRYPCJA
Czy chcesz otrzymywać informacje platformy medialnej PMEDIA.pl?
Statystyka
W styczniu strona główna PMedia.pl odnotowała 3.538.763 odsłon
PMEDIA.pl - informacyjna platforma medialnaProjekt & design: Kazimierz Kobiak